Colostrum od Essens

Colostrum, česky mlezivo, je první mléko produkované savci několik hodin po porodu. Má jedinečné složení, které se liší od složení běžného mléka. Tato
první potrava je velmi důležitá pro zdravý vývoj a růst a je přirozeným prostředkem pro nastartování imunitního systému nově narozeného jedince.

Colostrum od Essens

Colostrum je cenné pro svůj vysoký obsah imunitních složek nezbytných pro přežití ve světě plném mikroorganismů. Je nejbohatším zdrojem imunoglobulinů (protilátek) a růstových faktorů. V colostru lze dále nalézt celou řadu prospěšných látek, které stimulují činnost imunitního systému. Colostrum je zajímavé i z výživového hlediska. Jde o potravinu s komplexním výživovým profi lem, která obsahuje ideální složení bílkovin, tuků, cukrů, vitaminů, minerálů a enzymů.

Colostrum ESSENS je vhodné pro všechny, kteří chtějí podporovat své zdraví přirozeným způsobem. Jedná se o potravinový doplněk vyrobený z kravského
(bovinního) colostra nejvyšší kvality. Bovinní colostrum je svým složením velmi podobné colostru lidskému. Proto je stále častěji využíváno jako komplexní přírodní látka na podporu imunity u dětí, dospělých, sportovců i seniorů. Colostrum ESSENS by měla pravidelně užívat celá rodina pro posílení svého zdraví.
ESSENS vám přináší colostrum od jediného certifi kovaného českého výrobce, vyrobené na čistě přírodní bázi, z těch nejkvalitnějších českých surovin a pod farmaceutickým dohledem.

Colostrum od Essens

Colostrum essens - Aktivní látky:

Doplněk stravy COLOSTRUM ESSENS obsahuje bovinní (kravské) colostrum s vysokým obsahem imunoglobulinů IgG40 (400mg/kapsle).

Složení:
Bonivní colostrum je bohatým zdrojem imunoglobulinů s přirozenou schopností zvyšovat imunitu a posilovat obranyschopnost organismu před viry, bakteriemi, plísněmi. Colostrum pomáhá oddalovat projevy stárnutí.

Colostrum je doporučováno při

  • častých bakteriálních a virových infekcích
  • nemocech spojených s poruchami imunity
  • nádorovém onemocnění
  • zánětlivých onemocněních zažívacího traktu (žaludeční vředy apod.)
  • infekcích střev spojených s průjmem
  • rekonvalescenci
  • intenzivní sportovní přípravě či fyzické námaze (snížení projevů stárnutí)

Colostrum od Essens

Otázky/ odpovědi Colostrum:

Jaké je složení Colostra ESSENS?

Colostrum obsahuje mnoho potřebných protilátek (imunoglobuliny, cytokiny, laktoferin), esenciální aminokyseliny, vitamíny (A, D, E, C, B1, B2, B6, B12, kyselinu listovou, kyselinu pantotenovou, biotin, niacin), minerály a stopové prvky (sodík, draslík, vápník, fosfor, hořčík, železo,  jód, chrom), které se významným způsobem podílí na ochraně čerstvě narozeného jedince před škodlivinami okolního prostředí.

Co to jsou imunoglobuliny a jaký mají význam?

Imunoglobuliny (protilátky) jsou specializované molekuly vytvářené imunitním systémem při setkání s cizorodými látkami, např. viry a bakteriemi. Jejich
úkolem je rozeznat, neutralizovat a zajistit odstranění škodlivých mikroorganismů, odstartovat správnou a rychlou obrannou reakci na možné zdraví poškozující činitele. Colostrum je velmi bohaté zejména na imunoglobuliny typu IgG, dále IgA a IgM. Kvalita colostra se obecně stanovuje podle množství imunoglobulinů IgG, kterých je v colostru nejvíce. Colostrum ESSENS má obsah IgG nejméně 40 % z celkového množství bílkovin.

Jaká je úloha růstových faktorů?

Růstové faktory zajišťují našemu tělu nejen normální růst a vývoj, ale pomáhají také regenerovat a urychlovat obnovování poškozených svalů, kůže, kostí, šlach a nervových tkání.

Růstové faktory jsou biologicky velmi aktivní látky, které pozitivně ovlivňují růst a vývoj buněk a tkání, podporují metabolismus tuků, cukrů a také potlačují růst a rozmnožování tělu škodlivých buněk. V colostru jsou růstové faktory obsaženy ve vysokých koncentracích, např. IGF
- insulinu podobný růstový faktor, TGF
- transformační růstový faktor, EGF - epiteliální růstový faktor.

Růstové faktory stimulují tvorbu svalových tkání, což je důležité například pro sportovce nebo při rekonvalescenci. Podporují spalování přijatých tuků - využitelné při dietách. Omlazují pokožku (s přibývajícím věkem, již od 25 let, hladina růstových hormonů klesá).

Je Colostrum ESSENS skutečně na přírodní bázi?

Ano. Colostrum ESSENS je mléko z prvních dvou dnů laktace ve formě sušeného prášku. U tohoto mléka byla pouze odstraněna voda cestou sprejového sušení za přísně stanovených a sledovaných podmínek. Tento proces zpracování zabraňuje poškození biologicky cenných látek vyskytujících se v colostru.

Je Colostrum ESSENS vhodné i pro děti?

Ano! Colostrum je vhodné pro děti od 3 let. Je známo, že děti v dětském kolektivu si často vzájemně přenáší různé druhy nachlazení. Colostrum ESSENS je tak výborným pomocníkem pro posílení jejich imunity.

Mohou Colostrum ESSENS užívat i osoby, které hůře snášejí příjem laktózy?

Díky velmi nízkému obsahu mléčné laktózy je colostrum alergiky mnohem lépe snášeno než běžné mléko. Mimo jiné colostrum také pečuje o zdraví
našich střev, zejména o vyvážené složení střevní mikrofl óry. Z tohoto pohledu lze zařadit Colostrum ESSENS mezi prebiotika.

Jak je to tedy ve skutečnosti s užíváním Colostra ESSENS u těhotných žen nebo kojících matek?

Je nepsaným pravidlem, že těhotné a kojící ženy by měly konzultovat se svým lékařem užívání čehokoliv. Přestože je colostrum první potravinou vytvořenou samotnou přírodou, je netoxické, nenávykové a nemělo by ublížit těhotným ženám, ani kojícím maminkám, konzultujte jeho užívání v těhotenství a v době kojení s lékařem.

Jaké je doporučené dávkování Colostra ESSENS?

Pro udržení zdraví doporučujeme užívat dvě balení, tedy dvouměsíční kúru. Poté 1 - 2 měsíce vynechat a následně kúru opakovat. Možné je ale i celoroční užívání.

Lze Colostrum ESSENS užívat společně s jinými léky nebo doplňky stravy?

U colostra nejsou známé žádné vedlejší reakce (interakce) s jinými léky či doplňky stravy. Colostrum ESSENS pomáhá zvyšovat absorpční schopnosti trávicího traktu a zároveň pečuje o zdraví střev. Potraviny, byliny, přírodní látky i léky se pak stávají pro naše tělo biologicky dostupnějšími.

ZAUJALO VÁS COLOSTRUM OD ESSENS? KONTAKTUJTE MĚ!